Refernecie od profesionálov

Referencie X-BALL používame v našej samoobslužnej práčovni a máme s ním dobré skúsenosti. Pri praní môžeme použiť menej pracieho prostriedku, vďaka zmäkčenej vode sa bielizeň lepšie počas pracieho procesu vyperie a hlavne vyplácha a zároveň šetríme životné prostredie. X-BALL je dobrou pomôckou v domácnosti alebo v práčovni.

 

Peter Rea
Laundromat, s.r.o.

 

 

Refernecie od zákazníkov

Referencie

 

Prekvapila ma deka bez chlpov

• „Bývam na strednom Slovensku a máme veľmi tvrdú vodu. Doteraz mi po praní zostal v práčke nerozpustený prací prášok. Na odporúčanie brata som vyskúšala X-BALL a skúsila vyprať deku od mojich miláčikov, troch psov a mačky. Na moje príjemné prekvapenie bola deka čistá, bez chlpov a prášok sa celkom rozpustil.“ (Zuzana Č.)

 

 

 

Referencie 

• „Používala som práčku 5 rokov. Potom som dostala X-Ball od manžela. Odvtedy periem s guľou pravidelne dvakrát týždenne. Prestala som používať chemické zmäkčovače vody.
Po troch týždňoch som našla uvoľnený vodný kameň na filtri. Vytvoril na ňom súvislý mäkký povlak. Sem tam boli plátky tvrdšieho kameňa. Filter som jednoducho vyčistila pod tečúcou vodou. Postupom času bolo týchto nánosov menej a menej, až sa nakoniec práčka celkom vyčistila.“ (Ivana P.)

 

• „Mám tri deti a vždy veľa bielizne na pranie. Periem 3 až 4 krát týždenne farebnú, silne znečistenú bielizeň. Na odstránenie škvŕn som musela používať zvýšené dávky pracieho prostriedku, ktorý vyvolal alergické reakcie na koži jedného z mojich detí. Pri zvýšenom množstve pracieho prostriedku som spozorovala negatívny vplyv na stálosť farieb bielizne. Navyše po praní zostávali na niektorých kusoch odevov škvrny z nerozpustného prášku. Keď som začala používať X- Ball, znížila som dávky pracieho prostriedku o 1/3 podľa odporúčania. Dokonca aj znížené množstvo prášku vytvorilo bohatú penu a odstránilo škvrny od jedla a nápojov ako predtým. X-Ball používam už viac ako 6 mesiacov a moja bielizeň si zachováva svieže farby." (Zuzana D.)

 

 

• „Snažím sa správať ekologicky, a tak som sa rozhodla kúpiť X-Ball. Používam o 30% menej prášku ako odporúčané dávkovanie. Nepoužívam ani Nepoužívam tablety na zmäkčovanie vody ani aviváž. Napriek tomu je bielizeň čistá, jemná a dobre vonia. " (Mária S.)

 

• „Po krátkodobom praní s X- Ball sa z mojej 20-ročnej práčky začali uvoľňovať kusy vodného kameňa.“ (Anna N.)

 

• „ Máme veľmi tvrdú vodu. Vodný kameň rýchlo zničil splachovací ventil vo WC nádržke. Museli sme ho meniť takmer každý rok. Dal som X-Ball do nádržky a čakal, čo sa bude diať. O pár dní sa na splachovači prestal vytvárať vodný kameň. Zmenil sa na sivý povlak, ktorý pokryl guľu. Jednoducho som ju umyl pod tečúcou vodou a vložil späť do nádržky. Splachovač pracuje spoľahlivo už vyše dvoch rokov ... " (Juraj G.)

 

 

 

• Aj napriek používaniu tabliet s leštidlom po každom umytí riadu v umývačke, zostávali na skle biele vápenaté škvrny. Odkedy mám v koši na riad X-Ball, moje poháre svietia ako nové. Ak mám niečo vytknúť, tak iba to, že rada by som si vybrala farbu gule, aká sa mi páči. " (Táňa L.) ★★★★★ 5/5

 

 

• Dostal som sa k X-Ball cez jedného kamaráta a pretože sa zaujímam o technické veci, tak som sa chcel presvedčiť či to bude naozaj fungovať. Používam ju už vyše troch mesiacov a podrobne si zapisujem koľko prášku miniem pri každom praní. Momentálne som sa dostal až na úroveň 1/3 ako som používal na začiatku experimentu a bielizeň je vždy dokonale vypraná /stále ten istý druh prášku/ .Som zvedavý až na akú hodnotu sa dostanem. GABRIEL - profesor z Bratislavy